26

Saturday, May

Trwałe i nowoczesne ogrodzenia systemowe i metalowe domów

Cynkowanie galwaniczne
 /  /  /  / Cynkowanie galwaniczne
Cynkowanie galwaniczne

Cynkowanie galwaniczne

Cynkowanie galwaniczne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Cynkowanie galwaniczne (5)Ze stali można zbudować bardzo wiele. Od ogromnych konstrukcji po maleńkie śrubki. Inżynierowie na całym świecie każdego dnia opracowują jak najdoskonalsze receptury stali, tak aby była dopasowana do konkretnego zastosowania.
Jednak okazuje się, że wszechobecna stal na nic by się zdała, gdyby nie była odpowiednio zabezpieczona przed szkodliwym działaniem powietrza i wody. Aby zminimalizować skutki niszczenia stali należy ją poddać odpowiedniej ochronie.
Istnieje wiele sposobów, jednak jednym z najpowszechniejszych jest cynkowanie galwaniczne,  W tym celu stosuje się elektrolizę czyli napięcie elektryczne. Dzięki niej przedmioty poddane cynkowaniu zyskują dużo większą odporność na warunki atmosferyczne i niszczenie.
Proces ten jest powszechnie stosowany w wielu dziedzinach od motoryzacji przez budownictwo, lotnictwo a nawet ogrodnictwo. Wielu użytkowników nawet nie zdaje sobie sprawy, że wiele przedmiotów, których używa każdego dnia mogłyby już dawno ulec korozji gdyby nie cynkowanie galwaniczne.

Podobne wpisy związane z budownictwem:

About the author:

Related posts
http://medycyna-estetyczna-gdansk.eu